Nowocześnie zaprojektowana nagrzewnica indukcyjna IHM jako jeden z czołowych produktów przedsiębiorstwa Energoel

Idealne piece do topienia metali kolorowych oferuje Energoel. Modele PDP – 3 doskonale sprawdzają się, gdy liczba metali kolorowych nie jest za duża w laboratorium. Mogą nimi być: złoto, srebro i platyna. Dla kupujących dostępne są wersje współpracujące z tyglami ceramicznymi oraz wersje posiadające tygiel grafitowy. Pojemność tygli to mniej więcej pięćdziesiąt ml.

Specyfikacja techniczna pieców opublikowana jest pod linkiem https://energoel.pl/produkt/piec-indukcyjny-seria-pdp/ i wskazuje, że warto w te piece się zaopatrywać pod spodziewane zastosowanie. Niewielkie straty mocy mają przełożenie w zredukowaniu kosztów eksploatacyjnych, powiązanych z mniejszym zapotrzebowaniem na energię elektryczną. W przedsiębiorstwie stosowany jest autorski system IPM – EnergoEl. To on pozwala na optymalne oraz zautomatyzowane przystosowanie mocy urządzeń do zmiennych parametrów wsadu. Spora sprawność energetyczna oddziałuje na dynamiczność nagrzewania. Maszyny ciepłownicze mają małą masę i niewielkie rozmiary.

W związku z tym nawet wtedy, gdy powierzchnia jest ograniczona sprawdzają się świetnie. Każda maszyna wykonana jest z zastosowaniem hartowania indukcyjnego, wobec czego można przystosować do pewnych czynności. Można także skorzystać z lutowania twardego lub miękkiego. Zleceniodawcy chwalą to, że świadczenia są zrealizowane zgodnie z ich oczekiwaniami. Opis usług zaprezentowany jest na stronie marki. Klienci biznesowi są zawsze zadowoleni.

Przemysłowe piece cechuje: wysoka bezawaryjność, duża wydajność, imponująca efektywność w obrocie energią, możliwość zautomatyzowanie procesów, prosta obsługa, operowanie temperaturą, kompaktowa budowa, niewielkie gabaryty, pozytywny wpływ na środowisko oraz możliwość zastosowania pewnych opcji, zależnie od wymagań klienta. Ze względu na to, że są to piece bardzo dokładnie zaprojektowane, można oczekiwać na ich bezawaryjne działanie. Zaprezentowana firma stale kieruje się oczekiwaniami klientów w zakresie wytwarzanych pieców.