Wdrożenie doskonale opracowanej techniki odpylania przez markę Nestro

Wprowadzenie efektywnej techniki odpylania przez markę Nestro to kolejny dowód na to, że marka ta świetnie rozeznana jest w nowoczesnych rozwiązaniach jakie służą ochronie przyrody i dbaniu o zdrowie osób zatrudnionych w konkretnym zakładzie. Prawidłowe odpylanie ma szczególne znaczenie w tych zakładach, gdzie korzysta się z urządzeń stolarskich oraz w centrach obróbczych. Pozwoli to zmniejszyć koszty zużycia maszyn zajmujących się obrabianiem drewna.

Innowacyjne instalacje odpylania, przystosowane do specyfiki pracy w konkretnym zakładzie zastępują niezautomatyzowane usunięcie odpadów powstających w wyniku produkcji. Nie ma mowy o tym, że jakiekolwiek odpady będą umieszczone w maszynie, wobec czego będzie ona funkcjonowała sprawnie. Rozwiązania przedsiębiorstwa z takiego zakresu przeznaczone są dla mniejszych, jak i dla średniej wielkości firm.

W mniejszych zakładach mogą być zastosowane: filtry workowe typu NASF, filtry stanowiskowe typu NFB a także filtry podciśnieniowe typu NE 160, 250 i 300. Filtry workowe w zestawieniu z wentylatorem stanowią urządzenie odpylające. Można je zastosować na hali produkcyjnej. Filtry stanowiskowe da się podłączyć do jednej lub do dwóch maszyn. To doskonałe wyjście dla zakładów, w jakich nie ma zbyt wiele maszyn. Filtry podciśnieniowe wyposażone są w niedużych rozmiarów wentylator ssący. Kompaktowa konstrukcja i mobilność pozwolą na wykorzystanie w licznych zakładach pracy. Można do tego typu urządzenia dodać do 3 maszyn.

Dla średnich oraz dużych zakładów Nestro proponuje filtr podciśnieniowy typu ZWF 9/4, przystosowany do oddzielania pyłu albo wiór pochodzenia drzewnego od pięciu do stu tysięcy m3/h. To urządzenie zbudowano z komór, a więc można je w dowolny sposób modernizować. Ma wiele zabezpieczeń technicznych, czyli nie trzeba się obawiać, że mogłoby wywołać zagrożenie w miejscu pracy. Oferta bogatsza jest o instalacje zmniejszające ciśnienie, dedykowane do takich miejsc, w jakich istnieje niebezpieczeństwo wybuchu pyłu. Maszyny filtracyjne oczyszczają wtedy pył z niebezpiecznych mieszanek powietrza.